WPŁATY POLSKI do EU 2014 :
17 mld 700 mln 683 tys. zł.
1 mld 492 mln / mies
Dzisiejsze konotacje tego słowa kierują nasze myśli do polityki realizowanej czynem zbrojnym.
Co ciekawe, słowo „partia”, takich konotacji nie posiada, a przecież „partiami” określano również oddziały powstańców styczniowych.
Może wynika to z tego, że Konstytucja 3 Maja delegalizowała konfederacje, a może dlatego, że w powstaniu styczniowym brała udział i szlachta i mieszczaństwo.
Z dwojga dobrego, myślę że historycznie związani jesteśmy z tradycją zawiązywania konfederacji, które to określenie lepiej brzmi w polskich uszach.
Tyle tytułem wstępu formalnego.
Ja w każdym razie popieram zawiązanie nowej Konfederacji Barskiej, póki jeszcze resztki wolności tlą się w naszej Ojczyźnie, i póki są w niej jeszcze wolni (nie zniewoleni) obywatele.
Chętnie do niej przystąpię, jeśli założone cele Konfederacji obejmą:
1. Wprowadzenie kontroli społecznej działań posłów, senatorów, radnych – w praktyce sprowadza się to do wprowadzenia mandatu imperatywnego w miejsce dysfunkcyjnie funkcjonującego obecnie mandatu wolnego.
2. Obligatoryjne wprowadzanie pod obrady sejmu projektów ustaw podpisanych przez określoną liczbę obywateli.
3. Wprowadzenia zasady wiązania sejmu wolą wyrażoną w referendum krajowym.
4. Sprowadzenia do Polski 3 mln młodych, zaradnych, wykształconych (albo i nie) ludzi wraz z rodzinami, z przymusowej emigracji za chlebem – w praktyce sprowadza się to fakultatywności płacenia składek ZUS (każdy wybiera sam ubezpieczyciela), podatek liniowy PIT w granicach 10%, kwota wolna od podatku uwzględniająca dzieci – warunki te obowiązywały by wszystkich, nie tylko repatriantów, rzecz jasna.
5. Postulat 5.jest nieco populistyczny, ale ponieważ większość wolnych obywateli nie zrozumie doniosłości i ożywczości życia społecznego i obywatelskiego, płynących z pierwszych czterech postulatów, a potrzebujemy ich poparcia, nie ma co się wahać, zwłaszcza że w gruncie rzeczy, poza populizmem, postulat ten jest również uzasadniony społecznie i ekonomicznie:
5. Zniesienie akcyzy na alkohol i tytoń.
Czy to dobry plan?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz