o * H e r o i z m i e

Isten, a*ldd meg a Magyart
Patron strony

Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu.* * *

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków * * *


* "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX.


*************************

WPŁATY POLSKI do EU 2014 :
17 mld 700 mln 683 tys. zł.
1 mld 492 mln / mies
40 mln d z i e n n i e

50%
Dlaczego uważasz, że t a c y nie mieliby cię okłamywać?

W III RP trwa noc zakłamania, obłudy i zgody na wszelkie postacie krzywdy, zbrodni i bluźnierstw. Rządzi państwem zwanym III RP rozbójnicza banda złoczyńców tym różniących się od rządców PRL, iż udają katolików

Ks. Stanisław Małkowski

* * * * * * * * *

niedziela, 15 czerwca 2008

Vaclav Klaus * OPINIA PREZYDENTA ĆR


LISBONE - KONEC
Vaclav Klaus

Prohlášení prezidenta republiky k výsledku irského referenda k Lisabonské smlouvě

Projekt Lisabonské smlouvy rozhodnutím irských voličů dnes skončil a v jeho ratifikaci již nelze pokračovat.
V jedné jediné z 27 zemí EU proběhlo o Lisabonské smlouvě referendum.
Jen v jedné jediné zemi EU umožnili politici občanům vyjádřit svůj názor. Výsledek je snad pro všechny jasným sdělením. Je vítězstvím svobody a rozumu nad umělými elitářskými projekty a evropskou byrokracií.

Václav Klaus Prezident České republiky
V Praze dne 13. června 2008
http://www.klaus.cz/klaus2/asp/clanek.asp?id=nMF8VTd01QXh

2. LISBONIE - KONIEC

I jak tu nie kochać Irlandii? http://apropos.salon24.pl/index.html

Opadnięte szczęki, spocone karki oraz kilogramy obgryzionych paznokci – tak mniej więcej wygląda krajobraz po irlandzkiej bitwie. Zaskoczenie, niedowierzanie i ledwie skrywana wściekłość. Irlandczycy pokazali przysłowiowego „wała” unijnym technokratom, czcicielom europejskiej urawniłowki i socjalizmu z brukselską twarzą. Na przekór hałaśliwej i nachalnej propagandzie, straszeniu i odsądzaniu od czci i wiary, pokazali charakter. Opowiedzieli się za wolnością, zdrowym rozsądkiem i przyszłością.
To cios dla unijnych elit, które uwierzyły, że są demiurgami, nad którymi nikt nie panuje, którym nikt się nie sprzeciwia i których się słucha. Tymczasem mały naród ośmieszył wielką Unię, pewną swoich racji, konstruującą buńczucznie europejskie superpaństwo ponad głowami narodów. Upada tym samym Traktat Lizboński, wzbudzający mnóstwo kontrowersji, który eurofanatycy przedstawiali, jako ósme cudo świata i wrota do raju dla tych, którzy go przyjmą. Irlandczycy nie przyjęli :).
Choć w wielu dziedzinach Unia Europejska może zadziwiać, to zachwyty nad jej obliczem, coraz częściej ustępują obawom, że może ona nie sprostać aspiracjom o potędze i dobrobycie, brnąc w soc-liberalne miazmaty. Te obawy wyartykułowali właśnie Irlandczycy, głosując na NIE, gdyż nigdzie w pragmatycznym do bólu świecie, nie występuje takie cudo polityczne - poza ewidentnie socjalistycznymi enklawami - w którym każdą, najmniejszą nawet dziedzinę aktywności gospodarczej, oplata się gąszczem przepisów i norm, czyniąc z wolnej konkurencji karykaturę. A czymś takim staje się Unia Europejska, która z roku na rok przybliża się do gospodarki nakazowo-rozdzielczej, obrastającej tłuszczem kuriozalnych norm i przepisów.
Siłą napędową Europy była zawsze jej różnorodność. Z niej wychodziły w świat odwaga poszukiwań, myśl techniczna i cywilizacyjna. Zasieki unijnego prawa, norm i standaryzacji, zaczynają pozbawiać ją pionierskiego charakteru, reglamentując wolną przedsiębiorczość i gospodarczą aktywność. Dzisiaj, trzeba to sobie jasno powiedzieć, Europa nie jest w stanie wywołać żadnego przełomu, ani intelektualnego, ani gospodarczego. Targana światowymi i wewnętrznymi kryzysami nie znalazła, póki co, panaceum na samą siebie, co udowodnili właśnie Irlandczycy. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby innym narodom europejskim pozwolono, wzorem Irlandczyków, głosować nad swoją przyszłością w referendum. Żałoba i sromota byłaby w Brukseli jeszcze większa. Ale co się odwlecze... Brawo Irlandczycy.
www.eckardt.pl
------------------------------------------------------
http://apropos.salon24.pl/index.html

Brak komentarzy: